אסתטיקה רפואית – כל מה שצריך לדעת

השנים משאירות עלינו את סימני הזמן. כל הבעת פנים, צחוק, חיוך ואכזבה נראים בסופו של דבר על עור הפנים בצורת קמטוטים, כתמים וגוון עור שמשתנה. קמטוטים לצד העיניים ומעל השפתיים, עור מדלדל ושקעים שחורים מתחת לעיניים יכולים להיות תזכורת לזמן אך הם לא חייבים להיות גזירה משמיים.

צילום: מאגר תמונות Depositphotos

אסתטיקה רפואית הוא תחום שהולך ומתפתח, שמציע פתרונות מגוונים להפחתת סימני הזמן וכל זאת בטיפולים ממוקדים ונטולי כאב. טיפולים אלו מעניקים לעור נפח, מחליקים את הקמטוטים ומפחיתים בצורה משמעותית את סימני ההזדקנות. כל הטיפולים בתחום זה אינם כירורגיים אך הם יתבצעו רק על ידי אנשי מקצוע שעברו הכשרה מתאימה וספציפית בכל סוג טיפול.

טיפולים הנעשים במסגרת אסתטיקה רפואית

ישנם טיפולים שונים אשר יכולים להתבצע על עור הפנים. המטרה של כל הטיפולים הוא להעניק לעור את החיוניות, הזוהר ולשמור עליו צעיר. חלק מהטיפולים יכולים לתת תחושה שהזמן חזר לאחור ואחרים עוצרים את תהליך ההזדקנות. על רוב הטיפולים יש לחזור אחת לתקופה וכולם יתבצעו רק על ידי אשת או איש מקצוע המתמחים באסתטיקה רפואית.

צילום: מאגר תמונות Depositphotos


מילוי שקעים מתחת לעיניים

שקעים מתחת לעיניים יוצרים מראה עייף ומבוגר. אי אפשר להתעלם מהעיניים אשר משדרות את מצב הרוח שלנו, מצב הבריאות וטיפולי מילוי שקעים גורמים לאזור להיראות חיוני ובריא. העור מתחת לעיניים הוא עור דק ורגיש, הוא מושפע מחשיפה לשמש, שינויים הורמונליים, ירידה במשקל ושינוי ברקמת השומן באזור. טיפול המילוי מחזיר את האור לעיניים.

טיפול בקמטים והזרקות

הקמטים ללא כל ספק הם מסימני הזמן וטיפולי קמטים הכוללים הזרקות מטפלים בהם באופן מידי לטווח זמן של כחצי שנה. את הטיפולים אפשר לבצע באופן קבוע אחת לתקופה וישנם חומרים שונים שמשמשים לצורך כך. רק בקליניקה המתמחה בתחום אפשר לקבל את הטיפול המקצועי ביותר. הטיפול עצמו מתבצע תחת הרדמה מקומית והוא אינו מורגש.

מזותרפיה רפואית

טיפולי מזותרפיה מפחיתים את הקמטים ויעילים במניעת תהליך ההזדקנות. הטיפול יעיל גם לטשטוש צלקות, הפחתה של שומן עודף והתוצאות נראות לעין כבר לאחר הטיפול הראשון. במהלך הטיפול מוחדרים חומרים שונים לעור לצורך ריענון, עידוד חידוש תאי העור ועידוד ייצור הקולגן. את תוצאות הטיפול אפשר לראות לאורך מספר חודשים וניתן לחזור עליו גם כל חצי שנה.

פיסול פנים

טכניקה הכוללת הזרקות לאזורים שונים בפנים יוצרת פיסול של הפנים. אפשר לעצב בשיטה זו את הסנטר, הלחיים ולעבות את השפתיים. הטיפול אינו כרוך בכאב והתוצאות נראות לעין מיד בסיומו. אפשר לבצע את הטיפול במספר אזורים בפנים או להתמקד באזור אחד. הטיפול יתבצע רק על ידי אנשי מקצוע מנוסים ובעלי תעודה שמכירים את הטכניקה והחומרים המוזרקים.

צילום: מאגר תמונות Depositphotos


מה ההבדלים בין טיפול קוסמטיקה לבין טיפול אסתטיקה רפואית?

קוסמטיקאית היא אשת מקצוע אשר למדה את התחום והתמקצעה במקצועות היופי. לעומתה, קוסמטיקאית אשר עוסקת באסתטיקה רפואית התקדמה ולמדה מקצועות נוספים ואת הטיפולים השונים שמצוינים למעלה. על מנת לעסוק בתחום האסתטיקה הרפואית יש צורך בהכשרה מתקדמת, להכיר את החומרים השונים בהם נעשה שימוש וכמטופלת יש להגיע רק לקליניקה מקצועית שתעודת ההכשרה תלויה בה בגאווה.

טיפולי קוסמטיקה יכולים להתבצע על ידי קוסמטיקאיות (וקוסמטיקאים) אשר התמחו בקורס זה או אחר. לעתים הקורס אורך ימים ספורים בלבד ולאחר מכן יש לקוסמטיקאית מקצוע ביד. היא יכולה לבצע טיפולי פנים בסיסיים, לעתים לעצב גבות, לעתים לאפר אך היא לא רשאית לבצע טיפולים מורכבים להצערת עור הפנים.

לבחור את הקליניקה הנכונה עבורנו

הקליניקה אליה נרצה להגיע צריכה להיות קודם כל מקצועית, אסתטית ולאשת המקצוע צריך להיות ניסיון רב בתחום. מומלץ לבדוק את המקום לפני ההגעה, לקרוא עליו, לשמוע, לראות תמונות של "לפני ואחרי". בהגעה למקום חשוב לשים לב לניקיון, לכלים בהם נעשה שימוש ולהסתכל גם על התעודות שעל הקיר. אם ישנה תחושה של חוסר מקצועיות אין להתפשר ולצאת החוצה.

קליניקה מקצועית תאפשר לנו לשאול שאלות, תסביר לנו על הטיפולים השונים, על התהליך ותעניק לנו ביטחון מלא לפני ובמהלך הטיפול.

צילום: מאגר תמונות Depositphotos