איפור לתחפושות, לילדים ולפסטיבלים

אין אדם במדינת ישראל שיחלוק על כך שפורים הוא החג הכי שמח בשנה. אך לפני שאתם רוכשים איפור כדי לחגוג את כל הטוב הזה, ריכזנו עבורכם כמה דברים חשובים שכדאי לכם לדעת. חג פורים הוא ללא כל ספק החג הכי שמח בשנה. הצבעוניות, התחפושות, הפסטיבלים, קול צחוקם של הילדים – עונג צרוף. כבר בחודש המקדים לחג הפורים ניתן למצוא את שלל התחפושות ומוצרי האיפור הייעודיים לילדים. המדפים בחנויות מתמלאים בסוגים שונים הנמכרים במחירים זולים במיוחד ולנו רק נותר לבחור מבין שלל הצבעים והמרקמים. אך לפני בחירת מוצרי האיפור לילדים, יש כמה דברים חשובים שעליכם לדעת כדי שהחג יהיה שמח באמת וללא תקלות שיהרסו את שמחת החג.

צילום: מאגר תמונות Depositphotos

האם קיים פיקוח על מוצרי האיפור לילדים?

מאחר שמוצרי האיפור לילדים מופיעים בחיינו לקראת חג הפורים, הם מיובאים בדיוק בתקופה זו על תקן צעצועים, שבחנויות האלה הם גם נמכרים ביותר, ואינם עוברים פיקוח של משרד הבריאות. כאן האחריות שלנו כהורים חייבת להיכנס לתמונה (בתקווה לתמונת חג מחויכת וצבעונית).

שימוש באיפור לא מפוקח עשוי להוביל לתגובה אלרגית בעור, בעיניים ועוד, שאף עלולה לגרום לצורך בטיפול רפואי. אנחנו לא רוצים את זה, בטח שלא בחג הכי שמח בשנה, לכן ודאו מראש שאכן בחרתם נכון.

כיצד נדע שבחרנו נכון?

ישנן מספר חברות שכן מקפידות על ביצוע בדיקה ופיקוח של משרד הבריאות טרם הפצת מוצריהן לחנויות. על כל מוצר אישור שאומר כי מוצרי האיפור הייעודיים לילדים מאושרים על ידי משרד הבריאות ואת מספר אישור.

אל תמהרו לקנות לפני שאתם בודקים שאכן האישור הזה קיים, ואם מופיעות על התווית מילים שאתם לא מבינים ולא מצליחים לקרוא, עדיף לוותר מראש. כמו כן, ישנם צבעים מסוימים שאינם מומלצים לשימוש כמו: טטרזין (מסומן צהוב־5) ואדום 40 (או E129) – הצבעים האלה אסורים לשימוש במדינות מסוימות באירופה עקב דיווח על תגובות אלרגיות.

צילום: מאגר תמונות Depositphotos


מהן הפעולות הראשונות שעלינו לעשות?

אנו ממליצים לפני השימוש לנסות את האיפור על הילד, למרוח אותו על גב כף היד – שם העור פחות דק ורגיש – ולבחון רגישות מסוימת או תגובה אלרגית. כמו כן, רצוי תמיד (ולא רק לילדים) להתחיל במריחת שכבה של קרם לחות כדי שיהיה חוצץ בין העור לאיפור. וטרם היציאה מהבית, חשוב מאוד להיות מצוידים במגבונים להסרת איפור, כך שאם פתאום תתעורר אי נוחות כלשהי, ניתן יהיה להסיר את האיפור מייד.

לפני שאתם מתחילים לאפר, הנה כמה טיפים נוספים שריכזנו עבורכם:

  • לפני שאנו מתחילים לאפר, יש להקפיד שהפנים של הילד יהיו נקיות לחלוטין.
  • אנו ממליצים להשתמש בצבעי פנים על בסיס מים, קל יותר להסירם ובניגוד לצבעים על בסיס שמן, הם אינם מגרדים או מעקצצים.
  • כדי לצבוע אזורים גדולים יותר (מיועד בעיקר לגוף ופחות לאזור הפנים), אנו ממליצים להשתמש בספוגית לחה, כך שכבת הצבע תהיה אחידה ותימרח מהר יותר.
  • שימוש במכחולים – ניתן להשתמש במכחולים פשוטים של צבעי מים או גואש.
  • נקודה חשובה 1: הצבעים מתייבשים מהר על המכחולים, לכן אם אתם רוצים להחליף צבע, נגבו מהר את המכחול או שטפו אותו במים. נקודה חשובה 2: ישנם ילדים שנרתעים מאיפור באזור העיניים, לכן היו עדינים ונסו קודם על ידי מגע קטן של המכחול או שתימנעו לגמרי, תלוי בתגובת הילד.
  • אם בחרתם להשתמש בנצנצים – נהדר. רק הקפידו לרכוש נצנצים על בסיס ג'ל או קרם כדי להימנע מכניסת הגרגרים לעיניים.

מאחלים לכם אירוע שמח, בטוח ומלא בחיוכים.

צילום: Froken Fokus | מאגר תמונות Pexels